Održan prvi zajednički sastanak svih partnera

12219394_1637783916476537_4487215651940109727_n

Prvi zajednički sastanak održan je u Splitu, 14. rujna 2016. godine na Prirodoslovno matematičkom fakultetu u Splitu. Na sastanku su sudjelovali djelatnici istoimenog Fakulteta, kao i predstavnici svih partnerskih institucija: Filozofski fakultet u Zagrebu, Filozofski fakultet u Rijeci, Sveučilište u rijeci (odjel fizike i odjel matematike), Sveučilište u Osijeku (odjel biologije, fizike, kemije i matematike), III. Gimnazija u Splitu te predstavnici Agencije za odgoj i obrazovanje. Sveukupno je sastanku prisustvovalo više od 50 sudionika.

IMG_7610

Na samom početku sastanka, prorektor Marko Rosić je dao uvodnu riječ u ime Sveučilišta u Splitu, o Fakultetu i o važnosti projekta. Smatra kako je vrijednost projekta velika jer bitna za budućnost obrazovanja mladih nastavnika. Nastavno na njegovu riječ, par riječi je dao i dekan Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Splitu Ante Bilušić i prodekan za nastavu Saša Mladenović.

887417_1637783753143220_8632030031095794777_o

Voditeljica projekta Tea Dragičević je održala prezentaciju s kratkim uvodnim informacijama o projektu sukladno dnevnom redu u prilogu. Nakon predstavljanja projekta, njegovih aktivnosti i pravila, opisale su se i dužnosti svake partnerske institucije.

Raspravljalo se o definiranju radnih skupina, načinu refundacije sredstava prema partnerskim institucijama i rokovima izvršenja pojedinih zadataka, kao i o konačnim rezultatima svake aktivnosti. Potom je započeo dio diskusije kada su svi nazočni postavljali pitanja i međusobno se raspravljalo o nedoumicama i potencijalnim preprekama u realizaciji projektnih elemenata. Prodekan za nastavu, ujedno i član radne skupine za informatiku s PMFa, je naglasio kako ovaj projekt zapravo za cilj ima standardizaciju predmeta, ali i lakšu integraciju s međunarodnim institucijama, što će ubuduće olakšati međunarodnu razmjenu u području obrazovanja. Tako da se ovakvim projektom garantira kvaliteta kadra koji izlazi iz ovih institucija, što je zapravo najveća vrijednost projekta.